Το πρόγραμμα των «Πολιτιστικών Αγώνων 2017»

ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Ηράκλειο, 22-03-2017

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

«ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2017»

          Σας αποστέλλουμε το πρόγραμμα των «Πολιτιστικών Αγώνων 2017» που οργανώνει ο Δήμος Ηρακλείου και η ΔΗΚΕΗ (μέσω του γραφείου του Καλλιτεχνικού Διευθυντή κ. Γιώργου Αντωνάκη),  από 28 Φεβρουαρίου έως την Κυριακή των Βαΐων, 9 Απριλίου 2017.

Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν στον ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, (Καλλιτεχνικά Σεμινάρια &  Φεστιβάλ Θεάτρου) και στο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ - ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ (Συνάντηση Χορωδιών) και περιλαμβάνουν:

Το πρόγραμμα των «Πολιτιστικών Αγώνων 2017»

1.    ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ (Θεάτρου).  

Από 28 Φεβρουαρίου έως 11 Μαρτίου 2017, ώρα 18:00 έως τις 21:00, με ελεύθερη συμμετοχή.

 

2.    ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΑΤΡΟΥ.

Από  12 Μαρτίου έως 2 Απριλίου 2017.

Δεκαεννέα (19) θεατρικές  ομάδες  από την  Κρήτη, παρουσιάζουν τη νέα τους  παραγωγή.

 

3.     ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΧΟΡΩΔΙΩΝ, (Πολιτιστικό Κέντρο - αίθουσα Πειραματικού Θέατρου)

                                                                   (Λ. Ν. Πλαστήρα, είσοδος από οδός Γιαννίκου)

Από 3 έως 6 Απριλίου 2017

Παιδικές Χορωδίες Ηρακλείου,  (Δευτέρα 3 Απριλίου),                    

Μικτές – Πολυφωνικές Χορωδίες Ηρακλείου, (Τρίτη 4 και Τετάρτη 5 Απριλίου),        

Παραδοσιακές Χορωδίες Ηρακλείου, (Πέμπτη 6 Απριλίου).                            

 

4.    ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΩΝ «ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ»

Η Τελετή Λήξης θα πραγματοποιηθεί στην ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ την Κυριακή των Βαΐων, 9 Απριλίου,  στις 12:00.

Με την ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ και την ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΝΥΚΤΩΝ ΚΑΙ                 ΤΟΞΟΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΡΗΤΗΣ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ                                                                 «ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2017»

 

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ

ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 

Α/Α

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  - ΩΡΑ

ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ - ΘΕΜΑ

1. 

ΤΡΙΤΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

 &

ΤΕΤΑΡΤΗ 1,  ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 18:00 – 21:00

Είσοδος Ελεύθερη 

Εισηγήτρια

ΑΝΝΑ ΧΙΛΕΤΖΑΚΗ

Σκηνογράφος – ενδυματολόγος

ΘΕΜΑ

«ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΜΑΣΚΑΣ» 

2. 

ΠΕΜΠΤΗ 2,  ΜΑΡΤΙΟΥ

 

18:00 – 21:00

Είσοδος Ελεύθερη 

Εισηγητής 

π. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ (MSc)                                                                                               Εκπαιδευτικός-Μαέστρος                                                                                                                           Μουσικοθεραπευτής- Ψυχοθεραπευτής                                                                                                                                      

ΘΕΜΑ

«ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ»

ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

3.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - 3 ΣΑΒΒΑΤΟ 4 - ΚΥΡΙΑΚΗ 5, ΜΑΡΤΙΟΥ

Ώρα, 18:00 – 21:00

 

ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ

και πρωί 11:00-14:00

 

Είσοδος Ελεύθερη 

Εισηγητής

ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ

Τενόρος

 

ΘΕΜΑ

«Η ΦΩΝΗ ΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ»

«Εκπαιδευτικό Σεμινάριο – Εργαστήρι»

 

4.

ΔΕΥΤΕΡΑ 6,   ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 18:00 – 21:00

Είσοδος Ελεύθερη

Εισηγητές

ΜΑΝΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΙΕΚ ΜΟΡΦΗ ΚΕΠΑΣΝΗ)  

ΘΕΜΑ

«ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΜΑΚΙΓΙΑΖ»

5.

ΠΕΜΠΤΗ 9 - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 -                      ΣΑΒΒΑΤΟ 11,  ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 18:00 – 21:00

Είσοδος Ελεύθερη

Εισηγητής

ΝΙΚΟΣ ΠΙΛΑΒΙΟΣ

Ηθοποιός – Σκηνοθέτης – Παραγωγός

 

ΘΕΜΑ

«ΑΦΗΓΗΣΗ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΑΤΡΟΥ

ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 

 

Α/Α

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ- ΩΡΑ

ΘΕΑΤΡΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ

 

ΕΡΓΟ - ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ

 

1.

ΚΥΡΙΑΚΗ 12, ΔΕΥΤΕΡΑ 13 & ΤΡΙΤΗ 14,

ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ «ΘΕΑΤΡΟΔΡΟΜΙΟ»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

«ΡΟΤΒΑΪΛΕΡ»

του Γκιγέρμο Έρας

Σκηνοθεσία Χρόνης Σαπουντζάκη  

2.

ΤΕΤΑΡΤΗ  15,

ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

 

 

 «ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

«ΓΡΑΜΜΑΤΑ Σ’ ΕΝΑΝ                                             ΦΙΛΟ ΓΕΡΜΑΝΟ»                                                          του Αλμπέρτ Καμύ

 

Σκηνοθεσία: Σοφία Δερμιτζάκη

3.

 

ΠΕΜΠΤΗ 16,

ΜΑΡΤΙΟΥ

Ώρα, 21:00

 

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ «ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ              ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

«ΟΙ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΦΛΙΜΠΕΡ»                                                           του Ντάριο Φο

Σκηνοθεσία: Δομήνικος Ταβερναράκης

4.

 

 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17,

ΜΑΡΤΙΟΥ

Ώρα, 21:00

 

«ΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ  προΤΑΣΗ»

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 

Για μικρούς και μεγάλους

 «Η ΦΤΕΡΕΝΗ ΚΟΡΗ»

 Ελληνικό λαϊκό παραμύθι,                                   με Μεσαιωνικές καταβολές

Σκηνοθεσία: Δημήτρης Φοινίτσης

5.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18,

ΜΑΡΤΙΟΥ

  (δύο παραστάσεις)

  • · Ώρα, 18:00   &
  • · Ώρα, 19:30

 

 «ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ

ΘΕΑΤΡΟΥ ΧΑΝΙΩΝ»

ΧΑΝΙΑ

 

 

 

Θέατρο για παιδιά

 «Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ»

της Ευδοκίας Σκορδαλά – Κακατσάκη

Σκηνοθεσία: Νάσος Αθανασίου  

6.

ΚΥΡΙΑΚΗ  19,

ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 19:00

 

ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

του ΘΕΑΤΡΟΥ

«ΜΟΡΦΕΣ»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

«ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΚΙΒΩΤΟ»

της Γιάννας Κεφάλα

 

Σκηνοθεσία: Γιάννα Κεφάλα

7.

 ΔΕΥΤΕΡΑ 20 & ΤΡΙΤΗ 21, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

ΟΜΑΔΑ ΣΚΗΝΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ

«Μπούκα-Πόρτα»  

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ

«ΟΙ ΠΑΛΙΑΤΣΟΥΡΕΣ»

του Μάνου Βενιέρη

 

Σκηνοθεσία: Πέτρος Μαυροματίδης

8.

 ΤΕΤΑΡΤΗ 22                      & ΠΕΜΠΤΗ  23, ΜΑΡΤΙΟΥ

ΜΑΡΤΙΟΥ

Ώρα, 21:00

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

«ΣΧΗΜΑ 7»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

 

 

«ΔΕΡΜΑ ΣΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ»

του Γκιλιέμ Κλούα

Σκηνοθεσία: Κωστής Μεταξάκης –                  Πέτρος Μαυροματίδης

9.

 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00          

«ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ»

ΧΑΝΙΑ

«ΕΝΑΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ»                                          του Μωρίς Ντρυόν

Σκηνοθεσία: Μανώλης Πουλής   

10.

ΣΑΒΒΑΤΟ 25, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ «ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΣ ΝΟΤΟΣ»      

ΧΑΝΙΑ

«σαλΩμη»                                                          του Όσκαρ Ουάιλντ                                 Σκηνοθεσία: Κριαρά Ευαγγελία

11.

 

 ΚΥΡΙΑΚΗ 26, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

«ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΘΕΑΤΡΟ ΧΑΝΙΩΝ» 

ΧΑΝΙΑ  

 

«ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ»

Θεατρικό κείμενο της Εύας Γκουντάρα  

Σκηνοθεσία: Γιώργος  Σιδεράκης                             - Εύα Γκουντάρα 

12.

ΔΕΥΤΕΡΑ 27, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

«ΣΧΗΜΑ 7»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

 

«Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ»                                του Stephen Mallatrat

 

Σκηνοθεσία: Κωστής Μεταξάκης 

13.

ΤΡΙΤΗ 28, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

 

Ώρα, 18:00

 

ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ                                «ΟΜΜΑ ΣΤΟΥΝΤΙΟ»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

 

«ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΥΜΠΑΝΑ» Βασισμένο σε τρία παραδοσιακά παραμύθια από τη Χίο.

Σκηνοθεσία και θεατρική διασκευή:     Αντώνης Διαμαντής

14.

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 29, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 19:00

ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

«ΣΧΗΜΑ 7»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Θέατρο για παιδιά

«ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ»

Διασκευή   Ξένιας Καλογεροπούλου                       

Σκηνοθεσία: Κωστής Μεταξάκης 

15.

ΠΕΜΠΤΗ 30, ΜΑΡΤΙΟΥ

(δύο παραστάσεις)

  • · Ώρα, 17:00 &
  • · Ώρα, 19:00

 

 

«ΘεατροΒΟΥΤΩντας»

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

 

 

Θέατρο για παιδιά

«Ο ΕΛΑΦΟΒΑΣΙΛΙΑΣ»

(Ένα έργο βασισμένο στο                                             II RE CERVO του Κάρλο Γκότσι)

της Ξένιας Καλογεροπούλου και του     Θωμά Μοσχόπουλου

Σκηνοθεσία: Αγάπη Ψαρουδάκη

16.

 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31, ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

 

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ                           «ΑΜΑΛΘΕΙΑ»

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 

Κωμωδία

 «Η ΑΡΠΑΓΗ ΤΗΣ ΣΜΑΡΑΓΔΩΣ»

του Μ. Κουνελάκη

 

Σκηνοθεσία: Δημήτρης Γιαννίδης

17.

ΣΑΒΒΑΤΟ 1, ΑΠΡΙΛΙΟΥ

 

        Ώρα, 21:00

«ΕΣΤΙΑ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ»

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

«ΙΣΤΟΡΙΑ  ΖΩΟΛΟΓΙΚΟΥ ΚΗΠΟΥ»

του  Edward Albee                               Σκηνοθεσία: Αλέξανδρος Μαχαιράς  

18.

 ΚΥΡΙΑΚΗ 2,

ΑΠΡΙΛΙΟΥ

 

Ώρα, 21:00

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

«ΙΥΤΤΟΣ» 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

«ΛΗΘΗ»

του Δημήτρη Δημητριάδη

Σκηνοθεσία: Αντώνης Ντουράκης

 

 

 

 

 

 

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ - ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ

(Λ. Ν. Πλαστήρα, είσοδος από οδός Γιαννίκου)

Το Πολιτιστικό Κέντρο διαθέτει κλειστό χώρο στάθμευσης στην οδό Γιαννίκου.                                  ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΧΟΡΩΔΙΩΝ

 

ΗΜΕΡΟ-

ΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΠΑΙΔΙΚΕΣ – ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΧΟΡΩΔΙΕΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΧΟΡΩΔΙΑΣ 

ΕΙΣΟΔΟΣ

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ   3   ΑΠΡΙΛΙΟΥ

 

 

 

 

17:30

Παιδική - Νεανική Χορωδία

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΚΡΗΤΗΣ

 

 

Λένα Χατζηγεωργίου

 

ΕΛΕΥΘΕΡΗ

 

 

 

 

 

18:00

Παιδική - Νεανική Χορωδία του                   «ΩΔΕΙΟΥ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ»

 

 

Εύα Θανάση

 

18:30

Παιδική - Νεανική Χορωδία

«ΔΗΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ»

 

 

Γιάννης Ιδομενέως

 

19:00

Παιδική - Νεανική Χορωδία

«ΠΡΕΛΟΥΔΙΟ» 

Ωδείου Ηρακλείου

 

Μανώλης Κανακάκης

 

19:30

 

Πολυφωνική Χορωδία                                ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Ελένη Ρέντζου

Πιάνο: Ναταλία Τσαγράκη

 

20:00

 

 

Νεανική Χορωδία του ωδείου «ΑΡ»

 

Νίκος Κυπράκης

 

20:30

 

Χορωδία του

«ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΥ ΩΔΕΙΟΥ»

 

Άρης Σφακιανάκης

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟ-

ΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΜΙΚΤΕΣ –  ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΕΣ ΧΟΡΩΔΙΕΣ

 

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΧΟΡΩΔΙΑΣ 

ΕΙΣΟΔΟΣ

ΤΡΙΤΗ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

 

 

17:30

 

Μικτή Χορωδία ΒΙΑΝΝΟΥ

«Στάθης Μάστορας»

 

Άρης Σφακιανάκης

 

 

ΕΛΕΥΘΕΡΗ

 

 

 

 

 

18:00

Μικτή Χορωδία ΡΕΘΥΜΝΗΣ

Ισιδώρα  Χαλκιαδάκη

18:30

Μικτή Χορωδία ΧΕΡΣΟΝΝΗΣΟΥ

Κωστής Παπαδάκης

 

19:00

Χορωδία του

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Ορέστης Κουσαθανάς

 

19:30

 

Χορωδία του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηρακλείου ο

«ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ»

 

Νίκος Αντωνακάκης

20:00

Χορωδία ΔΗΜΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Μανώλης Κανακάκης

 

20:30

Μικτή Χορωδία «ΕΡΩΔIΟΣ»

(Με τη στήριξη του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγ. Ιωάννη και του Συλλόγου Καραμπουρνιωτών)

 

Μανώλης Κανακάκης

 

21:00

ΔΙΕΘΝΗ ΧΟΡΩΔΙΑ

«INTERCANTO»

 

Μαρία Παπαγιαννάκη

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟ-

ΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΜΙΚΤΕΣ –  ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΕΣ ΧΟΡΩΔΙΕΣ

 

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΧΟΡΩΔΙΑΣ

ΕΙΣΟΔΟΣ

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

 

 

 

 

17:30

Μουσικό Σχήμα  «ΕΝΩΔΙΑ»

Πνευματικού Κέντρου Ενορίας  

Μιχαήλ Αρχαγγέλου

 

π. Δημήτριος Παπαδάκης

 

 

ΕΛΕΥΘΕΡΗ

 

 

 

 

 

 

18:00

Φωνητικό Σύνολο

«QUARTO ACCADEMICO»

του Σύγχρονου Ωδείου Κρήτης

 

 

Μαρία Παπαγιαννάκη 

 

18:30

 

Μικτή Χορωδία του ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

 

 

Μαρία Παπαγιαννάκη

19:00

 

ΧΟΡΩΔΙΑ ΜΑΛΛΙΩΝ

 Νίκος Αντωνακάκης 

 

19:30

Μικτή Χορωδία

ΔΗΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

Γιάννης Κιαγιαδάκης

 

20:00

Χορωδία

«ΙΩΝΙΑ ΑΗΔΩΝ»

 

 

Λένα Χατζηγεωργίου

 

20:30

 

Μικτή  Χορωδία

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 

Λένα Χατζηγεωργίου

 

21:00

 

Χορωδία του

ΣΥΝΟΛΟΥ ΝΥΚΤΩΝ

ΚΑΙ ΤΟΞΟΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

 

Μιχάλης Μαρακομιχελάκης

 

 

ΗΜΕΡΟ-

ΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΕΣ ΧΟΡΩΔΙΕΣ

 

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΧΟΡΩΔΙΑΣ

ΕΙΣΟΔΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

 

 

 

 

18:00

Παραδοσιακή Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου

ΑΛΑΤΣΑΤΙΑΝΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 

Νίκος Αντωνακάκης

 

ΕΛΕΥΘΕΡΗ

 

 

18:30

Παραδοσιακή Χορωδία Συλλόγου Μικρασιατών Κρήτης «Ο ΑΓ. ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ»

 Σταύρος Κεντεποζίδης

 

 

19:00

 

Παραδοσιακή Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου

ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ

«Η ΑΝΑΠΝΟΗ»

 

Εύα Θανάση

 

19:30

Παραδοσιακή Χορωδία Συλλόγου Μικρασιατών  Ν.  Αλικαρνασσού «Η ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ»

 

 

Μαίρη Μαρκοπούλου

 

20:00

Παραδοσιακή Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου

«ΑΓ. ΤΙΤΟΥ»

 

Ανδρέας Γιακουμάκης

 

20:30

Παραδοσιακή Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου του «ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ»

 

 

Ανδρέας Γιακουμάκης