![](https://www.heraklion.gr/files/197/62137/brabeysi_boylgari_-_1_t.jpg?rnd=1481969548)
Τον σπουδαίο Έλληνα σκηνοθέτη κ. Παντελή Βούλγαρη τίμησε το βράδυ της Παρασκευής 16 Δεκεμβρίου ο Δήμος Ηρακλείου. Πριν την έναρξη της μουσικοθεατρικής παράστασης «Εννέα και πέντε» , την οποία έχει σκηνοθετήσει ο κ. Βούλγαρης, στο κατάμεστο κινηματοθέατρο «Αστόρια», ο Δήμαρχος Ηρακλείου κ. Βασίλης Λαμπρινός απένειμε στο τιμώμενο πρόσωπο το μετάλλιο της πόλης, για την πολυετή προσφορά του στον πολιτισμό της Ελλάδος.